Lignofix TOP Profi bezbarvý 0,5kg

Lignofix TOP Profi bezbarvý 0,5kg
 

Nejúčinější likvidace a dlouhodobá prevence dřevokazného hmyzu, dřevokazných hub, plísní. Lignofix TOP Profi komplexní ochrana dřeva a zdiva nových i starých staveb. Vhodný k sanaci napadení veškerými biotickými škůdci. Speciální složení pro dokonalý účinek i na vývojová stadia. Lignofix TOP Profi je využíván profesionály i kutily s nejvyššími požadavky na kvalitu ochrany. Koncentrát 1:4. Vydatnost balení 0,5 kg cca 10-13 m2

AKCE  Sleva 22% 
 
Původní cena s DPH: 347,-
Sleva: 22.30 %
Cena bez DPH: 223,- Kč
Cena s DPH: 270,- Kč
Dostupnost zboží: Dočasně nedostupné
 
 
 

Lignofix TOP Profi, koncentrát 1:4 ředění vodou nebo lihem, likvidace veškerých škůdců včetně vývojových stadií hmyzu s dlouhodobou prevencí, maximální účinek, balení 0,5 kg cca 10 - 13 m2

Velmi účinná likvidace a následná dlouhodobá prevence dřevokazného hmyzu, dřevokazných a dřevozbarvujících hub a plísní. Lignofix TOP Profi nabízí komplexní a dokonalou ochranu dřeva a zdiva. Přípravek je zvláště vhodný k sanaci rozsáhlého napadení stavby veškerými biotickými škůdci. Díky speciálnímu složení a synergizujícím vlastnostem účinných látek postihuje v plné míře vývojová stadia škůdců jak preventivně tak i likvidačně. Lignofix TOP Profi je především využíván profesionály a specialisty na stavbách s nejvyššími nároky a požadavky na ochranu dřeva a zdiva. Přípravek nabízí v mnoha ohledech nedostižnou kvalitu v rámci celého trhu.

 Lignofix TOP Profi je širokospektrální koncentrovaný přípravek ( 1:4 ) s dvěma regulátory růstu hmyzu určený k ošetření dřeva již napadeného dřevokazným hmyzem s následnou preventivní ochranou proti dřevokaznému hmyzu, dřevokazným a dřevozbarvujícím houbám a plísním. Je vhodný pro sanaci napadeného dřeva při rozsáhlých rekonstrukcích staveb, kde bylo zjištěno napadení biotickými škůdci, pro ochranu následně uzavřených prostor a půdních vestaveb. Je určen také k prevenci zdících materiálů a omítek proti prorůstání dřevokaznými houbami (např. dřevomorkou domácí).Neovlivňuje funkčnost kontaktních difuzních folií.

Obsahuje řadu vzájemně se synergizujících fungicidních látek (např. propikonazol, IPBC...) a dále insekticidní látky (regulátory růstu hmyzu a látka s okamžitým účinkem na CNS hmyzu).
Jedná se o vyváženou a ověřenou kombinací nejmodernějších účinných látek ve velmi vysoké koncentraci.

Prokázána 100% účinnost na dřevokazný hmyz (testace dle EN 46).

Lignofix TOP Profi se používá naředěný vodou nebo lihem 1:4. Po naředění aplikujte nátěrem, postřikem nebo máčením na dokonale očištěné dřevo tak, aby byl na 1m2 povrchu dřeva dodržen minimální příjem. V případě sanace napadeného dřeva je vhodné na místa a okolí aplikovat roztok přípravku injektáží. Ředění lihem umožňuje velmi rychlou penetraci materiálu a také aplikaci v zimních měsících za snížených teplot výrazně pod +5°C.

V případě napadení dřeva dřevokazným hmyzem očistěte materiál od špíny nečistot, starých nátěrů a naneste aplikační roztok v potřebném množství na jeho povrch. Pokud není možné starý nátěr odstranit, nebo pokud chcete maximalizovat účinnost, aplikujte přípravek injektážně.
Dřevo nebo části konstrukčních prvků, které jsou napadeny dřevokaznými houbami, je nutné opatrně odstranit minimálně 0,5 m od viditelně napadeného místa. Důležitá je kontrola okolního zdiva z hlediska výskytu podhoubí dřevokazných hub. Postižené zdivo vyčistěte, odstraňte omítku a místo opatrně opalte hořákem. Následně aplikujte příslušný přípravek Lignofix.
V případě napadení dřeva plísněmi lze nejprve použít přípravek Fungispray bezchlorový a po zaschnutí ošetřete přípravkem Lignofix.

Doporučení: V exteriéru je vhodné zajistit pomocí krycího nátěru snížení tvorby výsušných trhlin (obložení, ploty, konstrukce, apod.). Přípravky řady Lignofix jsou odzkoušeny pod syntetické i vodouředitelné krycí laky a lazury jak do interiéru tak i exteriéru.

Barevné modifikace: bezbarvý (nemění vzhled dřeva)

Skladovatelnost: 12 měsíců

Dostupná balení: 0,5 kg, 1 kg, 5 kg 

Parametry zboží
koncentrát:   bezbarvá viskózní kapalina
složení:   regulátory růstu hmyzu, syntetický pyrethroid, thiazolová sloučenina, IPBC ...
typové označení:   FB, P, B, IP, 1, 2, 3, S
účinnost (FB):   ochrana proti dřevokazným houbám
účinnost (P):   ochrana proti plísním
účinnost (B):   ochrana proti dřevozabarvujícím houbám (zamodrání)
účinnost (IP - dosp/l+p):   ochrana proti dřevokaznému hmyzu - likvidačně a preventivně
účinnost (IP - vs/l+p):   ochrana proti vývojovým stadiím dřevokazného hmyzu - likvidačně a preventivně
vhodné použití:   nové dřevo, staré dřevo, historické dřevo, zdivo, sanace
expozice:   interiér – exteriér
aplikace:   stříkání, natírání, máčení, ponořování, injektáž
aplikace za teplot pod + 5°C:   vhodný (ředění lihem)
doporučené ředění:   1:4 vodou nebo lihem (ethanolem)
doporučený počet ošetření:   interiér 1-2x, exteriér 1-2x dle expozice
vydatnost:   1 kg koncentrátu až na 25 m2 povrchu dřeva
minimální příjem:   50 g/m2
doba ochrany:   v interiéru po dobu životnosti stavby, v exteriéru doporučená kontrola po 10 letech
barevné modifikace:   bezbarvý
balení:   0,5, 1 kg, 5 kg
skladování:   +5 °C až +25 °C, krátkodobé přemrznutí přípravku není na závadu

Odeslání odkazu zboží na email známého

@

Systém odešle Vaši zprávu s odkazem vybraného zboží na Vámi zadaný email.

Komentáře lze přidávat jen po registraci a příhlášení uživatele. Toto opatření jsme zavedli z důvodu větší kvality a důvěryhodnosti komentářů.

 
@
@
 
 
 
 

Přiložené soubory zboží:

file Bezpečnostní list  

file Technický list  

 

 

KOH-IN s.r.o.

Lipnická 5
75361 Hranice IV - Drahotuše

IČ: 26808889
DIČ: CZ26808889

Telefon: +420 774 404043